Skládkování odpadů během příštích let radikálně podraží. Připravovaný zákon o odpadech počítá s tím, že poplatky za každou tunu odpadu vyvezeného na skládky v několika etapách několikanásobně vzrostou. Podle plánu ministerstva životního prostředí to bude firmy motivovat k větší míře recyklování či spalování odpadu.
Státní poplatek za skládkování je dnes stanoven na 500 korun za tunu. Dalších několik stovek si účtuje skládka. Zatímco tak například uskladnění jedné tuny odpadu vyjde na 800 až 1200 korun, spálení stejného množství stojí v pražské spalovně Malešice v průměru 2500 korun. Cena se ale může vyšplhat i výše. Obdobně jsou na tom i v Liberci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




