Akcionáři bank nemají v posledních letech příliš důvodů k radosti. Bankovní akcie se propadají a stejným vývojem prochází i dividendy. Není proto divu, že se z řad akcionářů ozývají protesty proti štědré platové politice v bankách. Nejenom že je skvěle placeno samotné vedení bank, výrazně nadprůměrné platy mají rovněž řadoví zaměstnanci. Dokonce i středně velké banky vyplatí ročně na mzdách sumu pohybující se běžně v řádu miliard dolarů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se