Akcionáři bank nemají v posledních letech příliš důvodů k radosti. Bankovní akcie se propadají a stejným vývojem prochází i dividendy. Není proto divu, že se z řad akcionářů ozývají protesty proti štědré platové politice v bankách. Nejenom že je skvěle placeno samotné vedení bank, výrazně nadprůměrné platy mají rovněž řadoví zaměstnanci. Dokonce i středně velké banky vyplatí ročně na mzdách sumu pohybující se běžně v řádu miliard dolarů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





