Od té doby, co se chicagská CME Group, která provozuje trhy s komoditami a termínovými a opčními kontrakty, stala v květnu opět největší světovou burzovní skupinou podle tržní kapitalizace, začala prosazovat strategii expanze na další světové trhy.

Skupina včera potvrdila, že předloží žádost o založení burzy s deriváty v Londýně. Poprvé se tak uchází o jiný než domácí americký trh. Zároveň společnost jmenovala Boba Raye, zkušeného experta, který dříve pracoval pro burzu Chicago Board of Trade, výkonným ředitelem CME Europe. Evropská burza by měla být otevřena v polovině příštího roku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se