Václav Havel se na sklonku života octl v zakletí paradoxů, s nimiž si často pohrával ve svých dílech. Ačkoli se vyhýbal bulváru (neblahé zkušenosti s pochybnými lovci senzací popsal ve své poslední hře Odcházení), prostřednictvím zápisků Ireny Obermannové se stal objektem pokleslých drbů. U příležitosti jeho nedožitých šestasedmdesátin vychází kniha, která jednoho z nejoriginálnějších duchů našich moderních dějin ukazuje ve světle přesně opačném. Sedmisetstránková publikace O divadle, kterou uspořádala jeho dlouholetá kamarádka a spolupracovnice Anna Freimanová, shrnuje Havlovy úvahy o provozu divadla a jeho magickém zákulisí, zrodu vlastních dramat a jejich inscenacích i o filozofickém smyslu mezilidských her a jejich tajuplném vyjevování.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.