V jednom bodě jsme pravidla ankety Osobnost roku HN oproti loňsku změnili: hlasující neměli brát v potaz škodlivé působení a neblahý vliv vybrané osoby na život v zemi. Počítaly se jen blahodárné a příznivé vzory. A některým účastníkům ankety lotrové (především David Rath) ve výběru chyběli a vyčítali to redakci. Stejně si ale myslím, že jsme udělali dobře. Jedu, špíny, trapnosti, lží a sprostého výsměchu bylo za celý rok ve veřejném prostoru dost a dost. Chtěli jsme mít dnes na titulní straně Hospodářských novin osobnost inspirující, uznávanou, která mnoho vykonala a proslavila Česko ve světě. A většina hlasujících to cítila stejně. Antonín Holý, Lenka Bradáčová a Jan Pirk i další v pořadí jsou právě takovými zářnými příklady. Ne David Rath, ale Lenka Bradáčová, řečeno stručně. (Ekonom Tomáš Sedláček odpověděl na anketní otázku slovy: Mé srdce jde Lence Bradáčové!)

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.