Nahrávky Dvořákovy kantáty Stabat Mater a jeho Rekviem pořízené v Praze v osmdesátých letech zůstanou v diskografii České filharmonie a Pražského filharmonického sboru mezi těmi nejlepšími. Jejich dirigentem byl Wolfgang Sawallisch, jehož život se uzavřel v pátek ve věku nedožitých devadesáti let. Sawallisch byl jedním z prvních, díky nimž nakonec padl mýtus, že cizinec nemůže porozumět české hudbě tak jako domácí dirigent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



