Nahrávky Dvořákovy kantáty Stabat Mater a jeho Rekviem pořízené v Praze v osmdesátých letech zůstanou v diskografii České filharmonie a Pražského filharmonického sboru mezi těmi nejlepšími. Jejich dirigentem byl Wolfgang Sawallisch, jehož život se uzavřel v pátek ve věku nedožitých devadesáti let. Sawallisch byl jedním z prvních, díky nimž nakonec padl mýtus, že cizinec nemůže porozumět české hudbě tak jako domácí dirigent.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se