Obzory rozšíří týdeník drážních odborářů Obzor. Konkurence na železnici totiž podle posledního vydání vede nejen k rušení vlaků, ale hlavně k prudkému nárůstu smrtelných úrazů a zpoždění. Důvodem údajně je, že si na železnici jezdí, kdo chce a jak chce.

Odboráře děsí i to, že v konkurenčním prostředí zaměstnává železnice méně lidí. Menší je i odbornost vlakového personálu. Například ve Švédsku už se neškolí šest měsíců, ale mají jen třítýdenní kurz a hned se musí starat o cestující.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se