Nic není zadarmo a ke všemu se musíme nějak dopracovat. Ani demokracie tu nenastala náhle z ničeho nic se změnou systému. Demokracie je společná správa společných věcí a i té se musíme naučit. Někdy je to dost perné.
Uvědomil jsem si to až po několika letech. Jsem členem několika profesních organizací a několika dobročinných a sportovních spolků. Na jednání jsem vždycky býval třeskutě vtipný (abych byl ve společnosti oblíben). Jiní členové zase bývali ke všemu skeptičtí a neustále všechno kritizovali nebo říkali, že to nejde. Další okatě prosazovali své vlastní zájmy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



