Nic není zadarmo a ke všemu se musíme nějak dopracovat. Ani demokracie tu nenastala náhle z ničeho nic se změnou systému. Demokracie je společná správa společných věcí a i té se musíme naučit. Někdy je to dost perné.

Uvědomil jsem si to až po několika letech. Jsem členem několika profesních organizací a několika dobročinných a sportovních spolků. Na jednání jsem vždycky býval třeskutě vtipný (abych byl ve společnosti oblíben). Jiní členové zase bývali ke všemu skeptičtí a neustále všechno kritizovali nebo říkali, že to nejde. Další okatě prosazovali své vlastní zájmy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se