Tři nespojité hudební světy, tři odlišné kultury, tři způsoby hudebního myšlení. V takovém duchu se nesl nedělní abonentní koncert Pražské komorní filharmonie, na kterém zazněla ve světové premiéře skladba Pozdní sběr Marka Kopelenta (ročník 1932). Filharmonie v pražském Rudolfinu dále nabídla Beethovenův 4. klavírní koncert a Symfonii č. 3 finského národního skladatele Jeana Sibelia.

Kopelentova skladba vznikla přímo na objednávku orchestru, i když od tělesa, které je do značné míry závislé na přízni posluchačstva a sponzorů, je uvádění nových kompozic krokem mírně řečeno odvážným. Ale PKF si své publikum dlouhodobě kultivuje – například cyklem Krása dneška, který běží už několik let a připravuje potřebný kontext pro pochopení myšlení a snah hudebních tvůrců. Snad tomu lze přičíst početnou návštěvnost nedělního koncertu – nebo spíš lákal podtitul "Magický klavír Lisy de la Salle" uvedený v koncertní brožuře?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.