Svoji první emisi dluhopisů v historii chystá americká technologická firma Apple. Její celková hodnota by měla dosáhnout 17 miliard dolarů (přes 335 miliard korun) a bude to největší emise jakékoli společnosti mimo bankovní sektor.

Apple chce vydáním bondů získat část prostředků na dividendy. Výkonný ředitel Tom Cook minulý týden akcionářům slíbil, že je do roku 2015 odmění dohromady sto miliardami dolarů (téměř dvěma biliony korun), tedy skoro dvojnásobkem rozpočtu České republiky. Firma tím změnila svoji politiku, jelikož dříve vyplácení dividend odmítala.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se