Přes naše marné pokusy neustále všechno zapisovat, zaznamenávat, fotit a uchovávat věci kolem nás neustále pomíjejí. Znovu jsem si to uvědomil, když jsem šel nedávno Stromovkou.
Na informační mapě u vchodu byla veliká louka pod Slamníkem pojmenována Psí louka. Přitom všichni místní z Letné, Bubenče i Troje vědí, že tahle louka se jmenuje už někdy od devatenáctého století louka Godardova, na paměť francouzského vzduchoplavce, který z ní startoval. Psí louka se odjakživa říká té louce mezi viaduktem a Vltavou. Tady to ovšem nejspíše nějaký úředník zapsal jinak, a je po názvu. Místní si ho pamatují, ale lidé se stěhují i mění, a za chvíli už většina přijme za standard nové jméno.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



