Přes naše marné pokusy neustále všechno zapisovat, zaznamenávat, fotit a uchovávat věci kolem nás neustále pomíjejí. Znovu jsem si to uvědomil, když jsem šel nedávno Stromovkou.

Na informační mapě u vchodu byla veliká louka pod Slamníkem pojmenována Psí louka. Přitom všichni místní z Letné, Bubenče i Troje vědí, že tahle louka se jmenuje už někdy od devatenáctého století louka Godardova, na paměť francouzského vzduchoplavce, který z ní startoval. Psí louka se odjakživa říká té louce mezi viaduktem a Vltavou. Tady to ovšem nejspíše nějaký úředník zapsal jinak, a je po názvu. Místní si ho pamatují, ale lidé se stěhují i mění, a za chvíli už většina přijme za standard nové jméno.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se