Nedávno jsem se zúčastnil organizace dvou mezinárodních sportovních akcí. Přišel jsem díky tomu do styku s nadnárodní byrokracií dvojího, naprosto odlišného typu.

První akce, se kterou jsem pomáhal, bylo Mistrovství Evropy žen v sedmičkovém ragby. Konalo se počátkem června v Praze a zaštiťovala ho evropská ragbyová unie FIRA-AER, sídlící ve Francii.

Druhou akcí bylo mezinárodní utkání Česká republika - Švýcarsko, také v ženském ragby, ale o plném počtu hráček, které se hrálo tři neděle nato. Toto utkání evidovala nejvyšší světová ragbyová rada IRB se sídlem v Dublinu v Irsku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se