Nedávno jsem se zúčastnil organizace dvou mezinárodních sportovních akcí. Přišel jsem díky tomu do styku s nadnárodní byrokracií dvojího, naprosto odlišného typu.
První akce, se kterou jsem pomáhal, bylo Mistrovství Evropy žen v sedmičkovém ragby. Konalo se počátkem června v Praze a zaštiťovala ho evropská ragbyová unie FIRA-AER, sídlící ve Francii.
Druhou akcí bylo mezinárodní utkání Česká republika - Švýcarsko, také v ženském ragby, ale o plném počtu hráček, které se hrálo tři neděle nato. Toto utkání evidovala nejvyšší světová ragbyová rada IRB se sídlem v Dublinu v Irsku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



