Britská banka Barclays a čtyři její obchodníci obdrželi od amerického regulátora pokutu 453 milionů dolarů (8,9 miliardy korun), což je ještě více než loni v kauze LIBOR. Podle Federální komise pro regulaci energetiky (FERC), která pokutu navrhla v říjnu 2012, banka manipulovala na trhu s elektřinou v Kalifornii a na západním pobřeží Spojených států. Barclays se hodlá vůči peněžitému trestu bránit.

Komisaři FERC tak včera oficiálně odsouhlasili dřívější nálezy svých zaměstnanců, podle kterých banka v letech 2006 až 2008 záměrně prodělávala na obchodech na fyzickém trhu s elektřinou, aby mohla těžit ze své finanční pozice na jiných trzích. Obchodníci Barclays přitom podle FERC věděli, že jejich činnost je nezákonná.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se