Mít možnost využívat rychlých pruhů určených jen pro autobusy či přednostní právo na parkovací místa, to jsou jen dvě z možných opatření, jejichž prostřednictvím chce německá vláda podpořit elektromobily. Příslušný zákon by měla schválit ještě letos.

"Elektroautům chceme dát zvláštní privilegia, což pro jejich majitele bude představovat dodatečné výhody," prohlásil ministr dopravy Alexander Dobrindt. Bonusem by mohly být například výhodnější úvěry a ve hře je i navýšení počtu nabíjecích stanic.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se