S malým odstupem od vstupu Alibaby na akciový trh je možné si položit několik otázek. Zaprvé: lze vůbec získat nějakou akcii v tak exponovaném IPO? Ukazuje se, že takové emise směřují především k těm, kteří mají blízko k manažerovi emise a jsou pro něj významným zákazníkem. Současně je pravděpodobné, že příjemce nebude nové akcie bezhlavě prodávat a snižovat tak úsilí manažerů emise o podporu akciového kurzu. Takovým podmínkám lze však v našem prostředí jen obtížně vyhovět.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se