V polovině září udělal deník Financial Times něco neobvyklého. Utratil v přepočtu přes tři miliony korun za změnu vizuální podoby svého tištěného vydání. Je to jen zlomek toho, kolik se za "redesign" novin platívalo v jejich zlaté éře. Ale i tak se celkem logicky dere na jazyk otázka: vyplatí se vůbec ještě investovat byť jedinou korunu, libru či dolar do produktu, kterému stále ubývají zákazníci?

Když jsem v předešlé větě použil slovo "produkt" a "zákazníci", rvalo mi to srdce. Protože my, kteří noviny děláme, o nich nikdy jako o "výrobku" neuvažujeme a ti, kteří si je kupují, pro nás jsou a odjakživa byli čtenáři. My noviny milujeme. Možná je to paradoxně trochu chyba a důvod, proč se právě noviny mění všude na světě tak pomalu a málo.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se