Obcházení vítězů voleb je pochybná praktika. Není na ní nic nelegálního, ale legitimita trpí. Přirozeně cítíme, že údělem vítěze by nemělo být zašlapání do opozičního prachu. Pokud se výsledky stran liší o pár procent, lze to ještě pochopit, ale když strana vyhraje doslova o parník, a nejde o partaj extremistickou, pak dohoda poražených není nic než šeredný komplot. Jan Farský vyhrál v Semilech s 35 procenty -o 18 procent, Jan Korytář v Liberci s 26 procenty - o osm procent, Jaroslav Kubera (ODS) v Teplicích s 26 procenty - o šest procent, a všichni nejspíš skončí v opozici.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




