Před deseti lety byly ženy v nejvyšších patrech českého byznysu stále spíše raritou. Od té doby se mnohé změnilo. Někteří si stále myslí, že změna nebyla ještě dostatečná, a existuje mnoho názorů, proč tomu tak je, ale i námětů, jak tuto skutečnost měnit k lepšímu. Nedostatečnost potvrzují různé mezinárodní srovnávací studie, které Česku nepřisuzují lichotivé pozice.

Osobně si myslím, že je již dost žen, které za poslední léta prokázaly obrovský pokrok a svým přístupem k životu, práci, vzdělání a rodičovství dosáhly výrazných úspěchů. Je dobré, že o nich víme, mluvíme a snažíme se je povzbudit a ocenit. Važme si každého dobrého a úspěšného příkladu, který ve svém okolí máme.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se