Zásadní prvek s mnoha mystickými vlastnostmi nejen v severské mytologii na straně jedné a stálice našich vánočních trhů, v prokřehlých rukou ohřátá v plastovém kelímku, na straně druhé.

Nejspíš jeden z prvních fermentovaných alkoholických nápojů lidské historie, jehož výroba snad dokonce předchází zemědělské éře a systematickému obdělávání půdy, zároveň však v široké nabídce vína, piva, destilátů a různých likérů z celé planety dnes trochu na okraji zájmu.

Tím vším je medové víno, medovina. V zemích střední a východní Evropy, Česko nevyjímaje, je přece jen popularita nápoje o něco vyšší a objevují se i noví zajímaví producenti; jistou renesanci zájmu zažívají též medoviny menších producentů v USA a dalších zemích. Tito výrobci se snaží připravit nejen klasickou podobu nápoje, ale podobně jako u současné vlny rukodělných svérázných piv hledají hranice, za které lze medovinu posunout a nově ji definovat v prostředí 21. století.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.