Po dlouhých dvaadvaceti letech se blíží konec restitucí pozemků - tedy vracení miliardových majetků rodinám, jejichž půdu zabrali a zastavěli komunisté. Důvod je stejně jednoduchý: státu docházejí volné pozemky.
Tisíce lidí, kteří dodnes nemají restituce vyřízené, tak mohou místo polí nebo cenných stavebních parcel dostat v nejhorším jen malé odškodnění podle úředních tabulek. A i když stihnou vybojovat poslední státní pozemky, už to stejně nebudou ty lukrativní. Ty už jsou rozebrané nebo se staly předmětem podezřelých převodů, které vyšetřuje policie.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












