Po dlouhých dvaadvaceti letech se blíží konec restitucí pozemků - tedy vracení miliardových majetků rodinám, jejichž půdu zabrali a zastavěli komunisté. Důvod je stejně jednoduchý: státu docházejí volné pozemky.

Tisíce lidí, kteří dodnes nemají restituce vyřízené, tak mohou místo polí nebo cenných stavebních parcel dostat v nejhorším jen malé odškodnění podle úředních tabulek. A i když stihnou vybojovat poslední státní pozemky, už to stejně nebudou ty lukrativní. Ty už jsou rozebrané nebo se staly předmětem podezřelých převodů, které vyšetřuje policie.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se