Nechci ministerstvo zaplevelit, můj tým bude štíhlý. Slova ministra obrany Martina Stropnického při nástupu do funkce. Po necelém roce je situace přesně opačná. Obrana má v tuto chvíli sedm odborných náměstků, o tři víc než při nástupu Stropnického, plus státního tajemníka. Ten má stejné postavení jako náměstek a patří do horních pater platových tabulek.

Příčinou bobtnání je nový služební zákon. Omezuje počet politických náměstků maximálně na dva, ale počet odborných nechává na libovůli ministrů. Nově povýšení jedinci se vyhnou úřednické zkoušce a zároveň budou nachystaní na budoucí výběrové řízení.

Tiskový mluvčí ministerstva Petr Medek nám k tomu sdělil: Je potřeba zmínit, že před změnou struktury mělo Ministerstvo obrany pět náměstků a šest ředitelů sekcí. Celkem tedy jedenáct vedoucích funkcionářů. Přechod na strukturu podle zákona o státní službě ve výsledku znamená zeštíhlení nejvyššího vedení úřadu o tři místa. Nově má totiž resort šest náměstků pro řízení sekcí a státního tajemníka. Místo takzvaného politického náměstka je zatím neobsazeno.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.