Přes tři miliardy korun dluží Metropolitnímu spořitelnímu družstvu devětadvacet firem, které ovládá podnikatel Vít Zaorálek. Podnikatel, kterého Vrchní soud v Olomouci loni v červenci poslal na více než čtyři roky do vězení za tunelování firem, chce nyní dluhy odkoupit za nižší cenu, než je jejich hodnota.
Zaorálek do vězení zatím nenastoupil, podle svého mediálního zástupce Ivana Lackoviče se dovolal k Nejvyššímu soudu. Loni v červenci nicméně založil jako jediný vlastník ve Velké Británii společnost C.M.B. Investment, přes kterou fakticky řídí všechny dlužníky MSD. Ty již dříve odkoupil a posléze z nich pod hlavičkou C.M.B. Investment vytvořil skupinu firem holdingového typu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









