Vodovodní kohoutky v největším městě Brazílie São Paulu rychle vysychají. V některých čtvrtích voda teče jen pár hodin denně, v jiných pak už netekla několik dnů. São Paulo je přitom finančním centrem Brazílie, ve městě žije až na 20 milionů lidí.

Metropole a jeho okolí se potýká s nejhorším suchem za posledních zhruba 80 let. Na São Paulo - potažmo na celý stejnojmenný stát - tak dopadá ničení okolních lesů a mokřadů, znečištění řek, kácení Amazonie, a také výrazný nárůst v počtu obyvatel města. Což s sebou nese i vyšší spotřebu vody.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se