Vodovodní kohoutky v největším městě Brazílie São Paulu rychle vysychají. V některých čtvrtích voda teče jen pár hodin denně, v jiných pak už netekla několik dnů. São Paulo je přitom finančním centrem Brazílie, ve městě žije až na 20 milionů lidí.
Metropole a jeho okolí se potýká s nejhorším suchem za posledních zhruba 80 let. Na São Paulo - potažmo na celý stejnojmenný stát - tak dopadá ničení okolních lesů a mokřadů, znečištění řek, kácení Amazonie, a také výrazný nárůst v počtu obyvatel města. Což s sebou nese i vyšší spotřebu vody.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













