Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský navrhuje změnit Ústavu ČR. Má být jasně řečeno, že funkci ministra nesmí vykonávat člověk s byznysovými zájmy. Je to silný výrok, zejména s ohledem na to, že Rychetský byl ke změnám ústavy dosud spíše skeptický.

Odmítal například úpravu pravomocí prezidenta poté, co si Miloš Zeman vytvořil v létě 2013 vlastní vládu bez ohledu na mínění sněmovny. Rychetský tehdy řekl, že současné znění ústavy zachování demokratického právního státu zaručuje. Lze tudíž dovodit, že nyní podle něj právní stát ohrožen je - a to pronikáním byznysmenů do vysoké politiky. Je to legitimní náhled, který třeba brát s plnou vážností. Přesto nelze zásahu do ústavy jen beze všeho přikývnout.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.