Nejčastějším důvodem, proč ministerstvo spravedlnosti vyplácí lidem odškodnění, je příliš dlouhé rozhodování soudů. Podle vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové ale není vina na straně soudců. Jeden z hlavních problémů vidí v tom, že český trestní řád příliš dbá na formalismus. "Společně s přespříliš širokou škálou práv účastníků procesu to nakonec umožňuje, aby například obstrukce obviněných byly velmi účinné," říká Bradáčová v rozhovoru pro DVTV.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se