Nejčastějším důvodem, proč ministerstvo spravedlnosti vyplácí lidem odškodnění, je příliš dlouhé rozhodování soudů. Podle vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové ale není vina na straně soudců. Jeden z hlavních problémů vidí v tom, že český trestní řád příliš dbá na formalismus. "Společně s přespříliš širokou škálou práv účastníků procesu to nakonec umožňuje, aby například obstrukce obviněných byly velmi účinné," říká Bradáčová v rozhovoru pro DVTV.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












