Eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová chce ruskou plynárenskou společnost Gazprom obvinit ze zneužívání dominantního postavení na trhu. Že se velkých ryb nebojí, dokázala eurokomisařka už minulý týden, kdy podobně obvinila americkou technologickou firmu Google. Vestagerová má údajně v ruce důkazy z razie, kterou v evropských kancelářích Gazpromu provedla komise už před dvěma a půl lety, a vystihla i načasování. Evropským státům závislým na plynu od Gazpromu po zimě nehrozí, že by se jim společnost mohla "pomstít" výpadkem dodávek v mrazivých měsících.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se