Americká centrální banka FED má za hlavní úkol péči o zaměstnanost. Tím se například liší od naší centrální banky, která má za cíl udržovat cenovou stabilitu. K tomu, aby bylo více zaměstnaných, využil FED takzvané kvantitativní uvolňování, tedy dodávání peněz do oběhu prostřednictvím nákupů vládních dluhopisů. Zjednodušeně řečeno tištění peněz. Na trh se dostaly biliony amerických dolarů a spokojenost všech rychle rostla.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








