Na velký ženský tenisový turnaj v Česku znovu nazrál čas. Tak vysvětluje prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka, že pražská Sparta bude příští týden hostit tenistky z užší světové špičky při turnaji kategorie WTA.

Ženský tenisový turnaj na Spartě začal svou tradici v roce 2010 jako akce kategorie Challenger, s dotací na odměny hráčkám ve výši 50 tisíc dolarů (necelý milion korun v tehdejším kurzu). Od pondělí začne turnaji jeho nová etapa.

Prague Open má být minimálně na další čtyři roky turnajem WTA, přičemž na odměny hráčkám musejí pořadatelé dát dohromady minimálně 250 tisíc dolarů (6,4 milionu korun). "Cena za licenci na další čtyři roky je milion dolarů. S prémiemi hráčkám a celou organizací jsme museli sehnat 40 milionů korun," počítá promotér Miroslav Černošek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se