České poště to ještě jedno dvě zasedání vlády potrvá, ale už je prakticky hotovo. Ministr financí Andrej Babiš slíbil, že přestane blokovat přímou dotaci poště za ztrátové pobočky a služby. Stamiliony tak vylepší finance státního podniku. Ale co dál? Není možné, aby vláda každý rok od boku střílela částku, která zahojí poštu. Navíc návyk na každoroční stamilionové dotace by zničil na evropské poměry relativně dobře fungující podnik. Opravdu. Přestože se ze zpráv roky valí novinky o uzavírání poboček a poklesu zisku, Česká pošta v evropském srovnání obstojí. A aby tomu bylo tak i do budoucna, je potřeba její financování udržet v černých číslech i bez přímých dotací.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







