Ze zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), který by měl fungovat od února příštího roku, se stává centrální politikum. Má to vnitřní logiku. Vláda a zejména ministr financí Babiš slibovali lepší výběr daní, a tedy boj s daňovými úniky a právě EET má být tou největší zbraní proti šedé ekonomice. Volby budou v roce 2017 a to už by měly být k dispozici první výsledky, které, jak správně podotkl prezident Zeman, rozhodnou, zda EET byl krokem správným směrem, a nakonec i o tom, zda vláda byla, či nebyla úspěšná.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se