Z Minsku do Štrasburku je po rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva blíž, než se zdá. V autoritářském Bělorusku od Nového roku platí legislativa, podle které jsou zpravodajské weby odpovědné za debaty čtenářů pod svými texty. Za první protistátní komentář čtenáře varování. Za druhý zastavení webu. Pokud si promluvíte s kýmkoliv z běloruských opozičních médií, dostane se vám potvrzení, že jde ze strany režimu Alexandra Lukašenka bohužel o mimořádně efektní nařízení. A nyní Štrasburk. Tamní soud definitivně rozhodl spor, který se táhne už od roku 2006 a jádrem je právě zodpovědnost za cizí komentáře pod textem na zpravodajském webu. Nejde o zavření webu, ale o pokuty ano. V nikdy nerozhodnutelném sporu svobody slova versus ochrany soukromí se soud nakonec přiklonil k tomu druhému. Ale tak výrazně, že asociacím s autoritářským Běloruskem se nemůže nikdo divit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.