Korejská státní firma KEPCO by ráda postavila dva budoucí jaderné reaktory v České republice. A do diskuse o tom, kdo je nakonec bude stavět, přichází s novým argumentem − nabídkou levného financování od tamní exportní banky.
"Určitě bychom se chtěli na výstavbě nových bloků podílet. Své reaktory jsme české straně představili již v roce 2010 a s českou vládou stále debatujeme," potvrzuje v rozhovoru pro HN Hee-Young Lee, viceprezident firmy a šéf její jaderné části.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













