Od září se vesnice Vyšní Lhoty rozroste o 250 osob. Ale nebudou to běžní sousedi − je pro ně vyčleněný opuštěný areál vězeňské služby na kopci za obcí. Na Frýdecko-Místecku se ukazuje, jak se i České republiky dotýká příliv uprchlíků do Evropy: stát tam obnovuje tábor pro azylanty, který zde fungoval už v 90. letech.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Uprchlíci? O tom nic nevím. Připravovali jsme se spíš na vězně, měli tu být od ledna," diví se muž, kterého práce v areálu živí sedmnáct let. "Nám je jedno, kdo se sem nastěhuje. My se sneseme s každým," hodnotí novinku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se