Spojené státy se pod taktovkou prezidenta Baracka Obamy chtějí změnit v předního bojovníka se změnami klimatu. Nástrojem k tomu se má stát prezidentský výnos, který poprvé v historii země omezí množství skleníkového plynu CO2 vypouštěného elektrárnami. "Změna klimatu není problém jiné generace," zdůraznil Obama.
Regulace, jejíž předběžná verze kolovala na veřejnosti přes rok, je nakonec o něco tvrdší, než se čekalo. Emise CO2 mají být do roku 2030 oproti úrovni z roku 2005 sníženy o 32 procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











