Spojené státy se pod taktovkou prezidenta Baracka Obamy chtějí změnit v předního bojovníka se změnami klimatu. Nástrojem k tomu se má stát prezidentský výnos, který poprvé v historii země omezí množství skleníkového plynu CO2 vypouštěného elektrárnami. "Změna klimatu není problém jiné generace," zdůraznil Obama.

Regulace, jejíž předběžná verze kolovala na veřejnosti přes rok, je nakonec o něco tvrdší, než se čekalo. Emise CO2 mají být do roku 2030 oproti úrovni z roku 2005 sníženy o 32 procent.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se