Kremlu došla trpělivost. Státním úředníkům nyní zakázal používat bezplatnou elektronickou poštu, jako jsou Gmail (Google), Yahoo Mail nebo i ruské služby Yandex či Mail.ru. Důvodem jsou úniky citlivých dat kvůli hackerským útokům. Problém vznikl proto, že e-maily ve vládou schválené doméně Gov.ru jsou podstatně méně pohodlné, a úředníci proto raději využívali například americký Gmail.

Poslední kapkou byl otevřený dopis ruské hackerské skupiny Anonymní internacionála z počátku srpna. V něm hackeři ironicky žádali odbor vojenské kontrarozvědky FSB, aby zasáhl proti úředníkům ministerstva obrany, kteří nedodržují zásady počítačové bezpečnosti.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se