Už od příštího roku nastane pro více než půl milionu českých firem a podnikatelů jedna z největších daňových změn od vzniku České republiky. Jmenuje se docela nenápadně − kontrolní hlášení k DPH. Přitom pokud něco lze označit za "Velkého bratra" na podnikatele, tak nikoliv elektronickou evidenci tržeb monitorující platby v hotovosti, ale právě kontrolní hlášení.

Jedná se o to, že každý plátce DPH bude muset každý měsíc (pokud nemá čtvrtletní zdaňovací období) poslat daňovým úředníkům přehled všech faktur, které za uplynulý měsíc přijal i vydal. Stát tak do rukou dostane obrovské množství velmi citlivých dat o všech společnostech. Například bude mít přehled o tom, jaké má daná firma obchodní partnery.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se