Polští horníci a politici mají vážný problém. Cena polského uhlí v kontraktech na příští rok spadla pod padesát dolarů za tunu a čeká se, že bude ještě klesat. Ještě v roce 2008 byla tato cena čtyřnásobná.

"Snížení světových cen pod padesát dolarů za tunu bude znamenat tsunami, která se příští rok převalí přes polský důlní sektor," řekl Adam Gorszanów, šéf Hospodářské komory prodejců polského uhlí, v listu Dziennik Gazeta Prawna.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se