Rád bych se uchytil ve vědě

Dominik Miketa, čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy, studuje magisterský program matematiky a teoretické fyziky na univerzitě v Cambridgi ve Velké Británii. Předtím na Oxfordské univerzitě vystudoval čtyřletý obor fyziky a filozofie. "V maturitním ročníku jsem se náhodou připletl na akci pro nadané středoškoláky, jejíž organizátor nám kladl na srdce, abychom na studia vycestovali ven. Původně jsem se chtěl hlásit na méně prestižní, ale stále skvělou skotskou univerzitu, ale z legrace jsem se podíval i na Oxford. Tam jsem uviděl svůj pozdější studijní obor a v tu chvíli jsem se rozhodl, že pro přijetí udělám cokoliv," popisuje Dominik, proč se rozhodl pro jednu z nejprestižnějších škol na světě. Měsíc sám doma intenzivně studoval fyziku a matematiku v angličtině. "Zocelil jsem se natolik, že jsem prošel přijímacím testem," pokračuje Dominik. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.