Rád bych se uchytil ve vědě

Dominik Miketa, čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy, studuje magisterský program matematiky a teoretické fyziky na univerzitě v Cambridgi ve Velké Británii. Předtím na Oxfordské univerzitě vystudoval čtyřletý obor fyziky a filozofie. "V maturitním ročníku jsem se náhodou připletl na akci pro nadané středoškoláky, jejíž organizátor nám kladl na srdce, abychom na studia vycestovali ven. Původně jsem se chtěl hlásit na méně prestižní, ale stále skvělou skotskou univerzitu, ale z legrace jsem se podíval i na Oxford. Tam jsem uviděl svůj pozdější studijní obor a v tu chvíli jsem se rozhodl, že pro přijetí udělám cokoliv," popisuje Dominik, proč se rozhodl pro jednu z nejprestižnějších škol na světě. Měsíc sám doma intenzivně studoval fyziku a matematiku v angličtině. "Zocelil jsem se natolik, že jsem prošel přijímacím testem," pokračuje Dominik. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se