Dlouho očekávaný vstup nové firmy na pražskou burzu, ohlášený středoevropskou nápojářskou skupinou Kofola ČeskoSlovensko, naráží na problém. Podle analytiků bude akcií firmy příliš málo na to, aby probudily poptávku a vytvořily aktivní trh.
Kofola připravuje takzvaný primární úpis akcií (IPO), ve kterém nabídne investorům celkem pět procent firmy. Půjde o 275 tisíc nových akcií a 825 tisíc akcií, jež vlastní jeden ze stávajících akcionářů, který z Kofoly vystupuje. Že akcií není mnoho, jsou si vědomi i manažeři transakce, Erste Group a její divize Česká spořitelna. Podle informací HN se snaží přesvědčit akcionáře Kofoly, aby počet prodávaných akcií navýšili alespoň na dvojnásobek. Obě banky situaci odmítly komentovat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











