Dlouho očekávaný vstup nové firmy na pražskou burzu, ohlášený středoevropskou nápojářskou skupinou Kofola ČeskoSlovensko, naráží na problém. Podle analytiků bude akcií firmy příliš málo na to, aby probudily poptávku a vytvořily aktivní trh.

Kofola připravuje takzvaný primární úpis akcií (IPO), ve kterém nabídne investorům celkem pět procent firmy. Půjde o 275 tisíc nových akcií a 825 tisíc akcií, jež vlastní jeden ze stávajících akcionářů, který z Kofoly vystupuje. Že akcií není mnoho, jsou si vědomi i manažeři transakce, Erste Group a její divize Česká spořitelna. Podle informací HN se snaží přesvědčit akcionáře Kofoly, aby počet prodávaných akcií navýšili alespoň na dvojnásobek. Obě banky situaci odmítly komentovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se