Nejvyšší správní soud řekl, že daňové penále je trest.
Soudci ale nemohli odpovědět na klíčovější otázku - zda to tedy znamená, že pokud někdo dostal pokutu, už nemůže být dále trestán.
Po tomto průlomovém verdiktu se ti, kteří jsou nyní souzeni kvůli daňovým deliktům, budou dožadovat zastavení procesu.
Lidé, kteří dostali penále za neplacení daní, se možná vyhnou soudu a vězení. Nejvyšší správní soud nově rozhodl, že daňové penále je trestem. A podle principů práva v západních zemích platí, že nikdo nemůže být za stejný čin potrestán dvakrát.
Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je zamčený.
Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte
předplatné.
Vyberte způsob sdílení