Opoziční TOP 09 vyslyšela přání svého zbrusu nového předsedy Miroslava Kalouska, aby po odchodu Karla Schwarzenberga vsadila na ženy. Do nejužšího šestičlenného vedení straníci o víkendovém sněmu zvolili hned tři političky.
"Jejich přednost nespočívá v tom, že jsou to ženy. Ale všiml jsem si, že naše političky jsou v souboji o demokratické prostředí velmi zásadové a na druhou stranu dokážou být velmi citlivé v sociální politice," odmítl Kalousek, že by šlo o marketingový tah.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








