Opoziční TOP 09 vyslyšela přání svého zbrusu nového předsedy Miroslava Kalouska, aby po odchodu Karla Schwarzenberga vsadila na ženy. Do nejužšího šestičlenného vedení straníci o víkendovém sněmu zvolili hned tři političky.

"Jejich přednost nespočívá v tom, že jsou to ženy. Ale všiml jsem si, že naše političky jsou v souboji o demokratické prostředí velmi zásadové a na druhou stranu dokážou být velmi citlivé v sociální politice," odmítl Kalousek, že by šlo o marketingový tah.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se