Pacienti s roztroušenou sklerózou, kterým mělo pomoct léčebné konopí, mluví o zradě. Stát jim slíbil, že do lékáren dodá levnou drogu od českého pěstitele, protože léčba nizozemskými bylinami je pro většinu z nich nedostupná − vyjde až na 50 tisíc korun měsíčně. Jenomže pacienti se nakonec levnější léčby nedočkají.
Konopí vypěstované v Česku je podle lékárníků pro léčbu roztroušené sklerózy nevhodné.
Státní ústav pro kontrolu léčiv, který licenci na pěstování konopí zadával, s tím však nesouhlasí. Konopí, které se v Česku vypěstuje, prý pacientům rozhodně pomůže. "Lékaři a lékárníci nemají k dispozici dostatek odborných informací o použití konopí v klinické praxi," říká Hana Pavlíčková z lékového ústavu. Změnit by to podle ní měl vznik nové odborné společnosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











