Pacientská lůžka roky mizí z českých nemocnic. Ruší se místa pro akutně nemocné, jejichž potřeba například díky moderní medicíně průběžně klesá. Podle předpokladů ministerstva zdravotnictví by ale tato lůžka neměla zanikat úplně − měla by se "stěhovat" do zařízení, která pečují o seniory a nemohoucí, jichž v populaci skokově přibývá.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), který je právě dva roky ve funkci, proto před časem slíbil, že ustaví speciální komisi, která na vznik potřebných lůžek dohlédne. Z plánu ale potichu sešlo a počet míst pro seniory stále nepřibývá. "Žádná komise neexistuje a ani není plánovaná," říká dnes ministr Němeček.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se