Když v srpnu 2011 povstalci zabili libyjského diktátora Muammara Kaddáfího, začalo pro jeho dcery a syny zoufalé úsilí zachránit si život. Tři synové byli ještě toho roku zabiti. V bezpečí se snad může cítit jen nejstarší Mohamed, který získal v roce 2012 azyl v Ománu. Ostatní takové štěstí neměli. V Tripolisu probíhá nyní soud s třetím synem bývalého diktátora Saádím, který se pokusil najít úkryt v Nigeru, ale byl vydán zpět do vlasti. Zatímco za časů panování Kaddáfího byl fotbalovou hvězdou země, která si zahrála i v italské Sérii A, nyní je za mřížemi a obžalován z vraždy.

Že vězení musí být pekelné, dokázalo už minulý rok video, na kterém ho dozorci bijí. Za mřížemi pohublý vězeň očekává závěrečný rozsudek. A asi sám tuší, že může počítat s nejhorším.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru