Hluboký propad zisků vyjadřovaný desítkami procent přiměl ropné koncerny k vlně propouštění i omezování investic. Jedno však pro mnohé z nich zůstává tabu: výplata dividend. Sáhnout na ně si zatím dovolilo jenom pár společností.

Své akcionáře si omezením, či dokonce zrušením výplat nechce popudit čtveřice ExxonMobil, Royal Dutch Shell, Chevron a BP. Podle propočtů společnosti Oppenheimer & Co. hodlá za uplynulý rok na dividendách dohromady vyplatit více než 35 miliard dolarů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se