Hluboký propad zisků vyjadřovaný desítkami procent přiměl ropné koncerny k vlně propouštění i omezování investic. Jedno však pro mnohé z nich zůstává tabu: výplata dividend. Sáhnout na ně si zatím dovolilo jenom pár společností.
Své akcionáře si omezením, či dokonce zrušením výplat nechce popudit čtveřice ExxonMobil, Royal Dutch Shell, Chevron a BP. Podle propočtů společnosti Oppenheimer & Co. hodlá za uplynulý rok na dividendách dohromady vyplatit více než 35 miliard dolarů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








