Motoristé, kteří na silnici spáchají přestupek, se budou nově od úředníků automaticky dozvídat nejen výši pokuty a počet připsaných trestných bodů, ale i celkový stav bodového konta. To se dosud neděje. Motoristům se úřad ozve teprve ve chvíli, kdy se vybodují: tedy když nasbírají dvanáct bodů a mají na rok přijít o řidičský průkaz. V budoucnu by však měl každý dostat čerstvý bodový stav hned po přestupku a sám si bude moci vyhodnotit, zda už by si na silnici neměl dávat větší pozor.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



