Za datová centra, ve kterých jsou uloženy veškeré registry obyvatel, systémy pro správu sociálních služeb nebo Státní pokladna, zaplatilo Česko asi 1,5 miliardy korun. Hardwarové vybavení ve všech 47 z nich ale zastarává, a je třeba uvažovat, jak se budou kritická data o obyvatelích republiky v budoucnu spravovat. Jedním z řešení se může stát cloud, tedy uložení dat v rámci virtuálního internetového prostředí, shodli se účastníci debaty u kulatého stolu Hospodářských novin.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se