Nováček za volantem, kterého policie přistihne opilého nebo jak předjíždí přes plnou čáru, přijde okamžitě o řidičský průkaz. Podobně vážné přestupky se trestají sedmi body − a začínající motoristé by měli podle plánů ministra dopravy dostávat zákaz řízení už za šest bodů. Na rozdíl od zkušenějších řidičů, kteří mohou trestných bodů nasbírat dvojnásobek.
"Noví řidiči se vybodují prvním závažným přestupkem," vysvětluje ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Zpřísnění pravidel pro začínající řidiče je součástí nového bodového systému, který ministr představil na přelomu roku a teď o něm začne vyjednávat s odborníky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





