Miliardář Radovan Vítek se snaží ulovit téměř všechna česká vlaková nádraží. Využívá přitom situace, kdy je České dráhy (ČD) chtějí prodat za 3,3 miliardy korun státní Správě železniční dopravní cesty. Vítek ale zhruba před měsícem nabídl o tři čtvrtě miliardy víc, než kolik má platit SŽDC. Přesto ve čtvrtek dozorčí rada Českých drah upřednostnila nižší nabídku.

"Vlastníkem ČD je stát, potažmo vláda, a ta rozhodla o tom, že se nádraží převedou z majetku ČD do majetku SŽDC. Žádný jiný mandát dráhy nemají, o žádné privatizaci se nikdy nerozhodlo," řekl k rozhodnutí Hospodářským novinám šéf dozorčí rady Českých drah a zároveň náměstek ministra dopravy Martin Feranec. A podle něj ani žádnou závaznou nabídku Vítkova skupina CPI nepodala, což ale její představitelé odmítají.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se