Na konferenci reSITE v Praze se ve čtvrtek představí jedna z největších hvězd současné sociologie Saskia Sassenová. Profesorka Kolumbijské univerzity v New Yorku se dlouhodobě věnuje analýze globalizace a masové migrace. Ve svých pracích mimo jiné popsala důvody, kvůli kterým je migrování lidí v dnešní době nevyhnutelné. "Když žijete v zemi, která není stoprocentně soběstačná, tak jste nuceni být v ekonomickém spojení s okolním světem. A když jste takhle propojení, jste součástí globalizace, která nutí lidi migrovat. To je samo o sobě v pořádku. Problém nastává, když se migrace jednotlivců změní v masivní vlnu jako dnes," říká.

HN: O migraci jezdíte přednášet po celém světě. Vnímají tenhle fenomén podobně negativně i lidé mimo Evropu a USA?

Určitě ne, ale to je způsobeno už jen tím, že pojem migrace, jak ho zná Západ, není v jiných částech světa zdaleka tolik rozšířený. Třeba studium imigrace je v podstatě západní obor.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.